COSME Lansman Toplantısı

Avrupa Birliği projesi olan COSME’ye Doğu Marmara Konsorsiyumu olarak başvuran ekibin Kocaeli temsilcileri ABİGEM Doğu Maramara ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi 17 Mart 2015 saat 14:00’da Sanayi Odasında projenin açılış toplantısını gerçekleştirdi. Doğu Marmara Bölgesi’nin yararlanacağı KOBİ’lerde rekabetçiliği geliştirmek için düzenlenen KOBİ destek programının açılışı ve tanıtımı çeşitli firma yöneticileri ve proje yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Programda KSO Genel Sekreteri Mehmet Turabi, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Takım Lideri Pınar Özbay, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Mehlika Kocabaş, TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı yetkilisi Okan Saldoğan projeyle alakalı katılımcılara bilgi verdi.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Turabi, KOBİ destek programı hakkında bilgi verdi ve programın bölge açısından önemini vurguladı. Ardından söz alan Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Mehlika Kocabaş ise üniversitenin çalışma alanları ve teknik imkanları hakkında bilgi vererek COSME projesindeki rollerinden bahsetti.

 

ABİGEM Takım lideri Pınar Özbay katılımcılara KOBİ’lerde yenilikçilik alanı, COSME Projesi ve takvimin işleyişi ile alakalı “Yeni KOBİ aracı ile birlikte KOBİ’lerin inovasyon potansiyelinin geliştirilmesine destek verilerek yeni fikirlerin hızlı ve etkin bir şekilde pazara aktarılması amaçlanmakta ve uzun vadede Avrupa’nın endüstriyel rekabetçiliğinin artması, ekonomik büyüme ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. KOBİ aracına kendini geliştirmek, büyümek ve uluslararası statü kazanmak isteyen tüm yenilikçi KOBİ’ler başvuru yapabilmektedir” dedi.

Write a Reply or Comment