Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Faaliyetlerini Kocaeli Sanayi Odasına Sundu

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin de katıldığı Kocaeli Sanayi Odası Ağustos Ayı meclis toplantısında; Tübitak Başkanı Ahmet Arif ERGİN, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir ÇAKIR, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Fatih AKBULUT, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU ve oda üyeleri yer aldı.

 

Toplantıda Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU ilimizdeki sanayinin son durumu hakkında bilgi verirken, ardından söz alan Tübitak Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif ERGİN Üniversite-Sanayi işbirliğinin önemine vurgu yaparken bu bağlamda Teknoloji Transfer Ofislerinin önemine dikkat çekti.

 

Bu toplantının ardından öğleden sonra yine Kocaeli Sanayi Odasında Teknoloji Transfer Ofisimiz tarafından bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir ÇAKIR, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr. Fatih AKBULUT, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet TURABİ, Teknopark Genel Müdürü Sadık SEMİZOĞLU, Sanayi Odası Meclis Üyesi Kadir DECDELİ, ABİGEM DM Genel Müdürü Şenay YILDIZ, Teknoloji Transfer Ofisi Akademik Danışmanları ve Teknoloji Transfer Ofisi ekibi katıldı. Şubat-Haziran döneminde yapılan çalışmalar katılımcılara sunuldu ve yıl sonuna kadar planlanmış olan faaliyetler gözden geçirildi. Teknoloji Transfer Ofisinin faaliyetlerinde Kocaeli Sanayi Odasının da etkin bir rol almasına karar verildi.

Write a Reply or Comment