Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş’nin Yeni Tesislerine Ziyarette Bulundu

Parsan, Üretiminin %80 ihracat yapan ve uçak iniş takımları dövme parçalarını dahil birçok konuda dövme parçaları üreten sektörde son teknolojileri kullanan Sanayi 4.0 ‘a geçiş için hazırlıklarını yapmış entegre bir çelik dövme ve işleme fabrikasıdır. Bünyesinde 600 kişi çalıştıran, yıllık 52 Milyon € ciro yapan firmadır.

Kocaeli Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Teknoloji Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliğinden Doç Dr. Taner Yılmaz, Otomotiv Mühendisliğinden Yard. Doç Dr. Ertan Alptekin, Kocaeli Teknoloji Transfer Ofisinden Dr. Ahmet Şen, Esra Oflaz firmanın Dilovası’ndaki Yeni Tesislerini ziyaret etmişlerdir. Ziyaret eden ekibimizi, Tevfik Yamantürk (Yönetim Kurulu Başkanı), Mehmet Varlık (Direktörler Kurulu Başkanı), Olgun Şamlı (Yönetim Kurulu Üye), Gürbüz Güzey (Üretim Direktörü), Prakash Hari Khose (Yatırım Direktörü), Erol Çakır (Eğitim Md.) karşılamışlardır.

Yapılan toplantıda ve fabrika ziyaretlerinde aşağıda belirtilen konular görüşülmüştür.

-Teknoloji fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin yarı dönem çalışmaları,

-Mühendislik ve Teknoloji fakültesinde Dövme Üretim Teknolojileri ve Talaşlı İmalat Üretim Usulleri konularında Parsan ile üniversite & sanayi işbirliği çerçevesinde dersler verilmesi,

-Hereke MYO’da dövme üretimi konusunu müfredata dahil edebilme imkanları,

-Ar-Ge yatırımları ve Ar Ge Merkezi Kurulumu konusunda işbirliği,

-Üniversite laboratuvarlarını kullanma ve test yaptırma,

-Meslek yüksekokulu öğrencilerinin bazı uygulamalı derslerini fabrika sahasında gerçekleştirebilmek,

-TÜBİTAK ve AB vb. projeler için Teknoloji Transfer Ofisinden danışmanlık ve proje hazırlama desteği almak,

-PARSAN ve Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü arasında bir protokol yapılması,

-PARSAN ile KOÜ TTO arasında Ar-Ge Back Ofis işbirliği çalışmalarını kurumsallaşmış bir şekilde yürütme çalışmaları yapmak.

Write a Reply or Comment