KOÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yeniliklerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Üniversite- Sanayi işbirliğine büyük önem veren Üniversitemizde hizmete açılan “TTO Coffee Invest” ile KOU Teknopark’ta yer alan şirketlerin ortak bir alanda buluşarak şirketler arası koordinasyonun arttırılması hedefleniyor. Coffee Invest, teknolojik fikir sahibi girişimcileri bir araya getirecek, girişimciyi üretmeye motive edecek, işbirliği yapma imkanı sağlayacak geniş tabanlı organizasyon yapısı oluşturmayı hedeflemektedir. Bölgedeki ilk ve tek co-working space olma özelliği taşıyan Coffee Invest girişimci ve yatırımcıları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.
Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi koordinasyonunda Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle teknoloji odaklı, girişimciler için bir sosyal paylaşım alanı olarak tasarlanan Coffee Invest workspace 21 Haziran Perşembe günü açıldı.
Açılışa Kocaeli Üniversitesi Rektörü ve Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi
Köprübaşı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erden, Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir, İl Bilim Sanayi Müdürü İlhan Aydın, Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet B. Turabi, Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erden, Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir, İl Bilim KOÜ Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman, (Kocaeli Sanayi Odasını Temsilen) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdülkadir DECDELİ ve (Kocaeli Ticaret Odasını Temsilen) Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler ve KOU Teknopark’ta yer alan şirketlerin çalışanları katıldı. Açılışta konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü,”Açılan kafenin gençlerimiz ve şirketler için hayırlı olmasını diliyorum. Genç girişimciler için faydalı olacağını ümit ediyorum.” ifadelerini kullanırken KOÜ TTO Yöneticisi Mehlika Kocabaş Akay, Teknopark Coffee İnvest’in genç girişimcilere güzel bir ortam sağlayacağını ve şirketlerle bir araya gelmeleri için fırsat olacağını vurguladı. Protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. KOU Teknopark A.Ş.’de yer alan şirketlere iş başvurusunda bulunanların daha nezih bir ortamda buluşmasını sağlayacak TTO Coffee Invest’te, KOU Teknopark A.Ş. çalışanları da ortak alanda buluşarak görüş alışverişinde bulunabilecek.

Program:
16.00 – 16.20 Açılış Konuşmaları
16.20 – 16.30 Kurdele Kesimi
16.30 İkram ve Müzik Dinletisi (Barbekü)

Write a Reply or Comment