KOÜ – TÜPRAŞ İşbirliği Toplantısı

Üniversitemiz ile TÜPRAŞ arasında yapılabilecek işbirliklerini geliştirmeye yönelik tanışma toplantısı TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi’nde bugün (27.02.2015) düzenlendi. TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yavuz Erkut ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut ile üniversitemiz akademisyenleri ve TÜPRAŞ yöneticileri katıldı.

 

Projeler Gerçekleştirilecek

Üniversite-Sanayi işbirliğine yönelik güçlü mesajların verildiği toplantıda, Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, üniversiteler ile sanayicilerin işbirliği içinde olmasının ülkemizin gelişmesinde önemli rolü olduğunu vurguladı. TÜPRAŞ’ın şehrimiz ve ülkemiz için lokomotif bir güç olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Hülagü, “TÜPRAŞ, ülkemize önemli ölçüde katma değer katan bir kurum. Onlar ile işbirliği yapmak bizleri çok mutlu edecektir” dedi. TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Erkut ise, “Bir iş yaparken niyet önemli. Niyet ve inanç varsa gerisi geliyor. Üniversite ile bu toplantı neticesinde önemli projelere imza atacağımıza inanıyorum” ifadesinde bulundu.

 

Kontrol Merkezi ve Ar-Ge Laboratuvarları Gezildi

Toplantıda, TÜPRAŞ Yatırımcı İlişkileri ve Stratejik Planlama Direktörü Tuncay Önbilgin TÜPRAŞ’ın genel tanıtımını ve istatistiki bilgilerini sundu. TÜPRAŞ Ar-Ge Şefi Funda Çetin ise, TÜPRAŞ Teknik Servisler Merkezi ve Ar-Ge Direktörlüğü’nün çalışmalarını ve yürütülen projelerini aktardı. Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Yöneticisi Arş. Gör. Mehlika Kocabaş da üniversitemiz ve TTO’nun faaliyetleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı ardından, İzmit Rafinerisi’ni gezen heyet, TÜPRAŞ Kontrol Merkezi ile Teknik Servisler ve Ar-Ge Direktörlüğü laboratuvarlarını ziyaret ederek, yetkililerden bilgiler aldı.

Write a Reply or Comment