KOÜTTO Öncülüğünde Kocaeli Üniversitesi ile Özka Lastik ve Kauçuk Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Özka Lastik ve Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında dün (16.05.2017) işbirliği iyi niyet anlaşması imzalandı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’nde gerçekleştirilen törende işbirliğini üniversitemiz adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Özka Lastik ve Kauçuk adına Ar-Ge Müdürü Tolga Ersoy imzaladı. Kocaeli Üniversitesi ile Özka Lastik ve Kauçuk arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen iyi niyet anlaşması ile ara yüz görevi üstlenecek olan Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, işbirliğinin sürdürülmesi ve ilişkilerin yürütülmesinde birebir hizmet vererek koordinasyonu sağlayacak.

İşbirliği kapsamında, iki kurum arasında yürütülecek bilimsel ve teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları hayata geçirilecek. Bunun yanı sıra Ar-Ge projeleri ve danışmanlık hizmetleri verilecek, Kocaeli Üniversitesi’ne ulusal ve uluslararası düzeye deney yeteneği kazandıracak alt yapı çalışmaları yapılacak, lisansüstü öğrencilerin tezlerini, lisans öğrencilerinin ise staj ve bitirme projelerine işbirliği çerçevesinde destek sağlanacak.

Write a Reply or Comment