ÖDÜLLÜ KARTEPE YAZAREVİ PROJESİ SERGİSİ KOCAELİ SANAYİ ODASI FUAYESİNDE AÇILDI

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından Santek-14 Fuarı kapsamında düzenlenen proje yarışmasında “JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ”ne layık görülen, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nevnihal ERDOĞAN’a ait “KARTEPE YAZAREVİ PROJESİ” stüdyo çalışmalarının yer aldığı sergi KOCAELİ SANAYİ ODASI fuayesinde açıldı.
Fikrin oluşturulması, akademisyenlerin tarafından stüdyolara taşınması ve Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri tarafından projelendirilmesi sürecinde Mimarlık Fakültesi ve Kartepe Belediyesi işbirliği halinde çalıştığı gibi aynı zamanda önemli yazar örgütlerinin başkanları; TYS Başkanı Mustafa KÖZ ve PEN Başkanı Tarık GÜNERSEL’de Fakülteye gelerek workshop’lara katıldı.
“Orta Gelir Tuzağını” aşmak azmindeki Türkiye’nin lokomotif sanayi kenti Kocaeli’nin; bu amacına ulaşmak için mutlaka İstanbul’un çekim alanından kurtularak entelektüel bir merkez haline gelmesi gerektiğini söyleyen Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. ERDOĞAN, Yazarevi Projesi’nin bunun ilk adımını oluşturabileceğini ve bu sergiyi kentte bu konuda kamuoyu oluşturmak için düzenlediklerini belirtti ve bu alanda kendilerine büyük destek veren Kocaeli Sanayi Odası’na teşekkür etti.
Yazarevi Sergisi 25/11/2014 – 02/12/2014 tarihleri arasında Kocaeli Sanayi Odası Fuayesinde ziyaret edilebilir.

Write a Reply or Comment