Panelistler Paneli Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Trasnfer Ofisi tarafından düzenlenen panelde, TÜBİTAK projeleri başvuru süreci ve dikkat edilmesi gereken noktalar üzerine konuşmalar gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk konferans salonunda 06.12.2016 düzenlenen panelde, konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hikmet Hakan Gürel ve Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Olcay Mert ile Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Uysal ve Özyeğin Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Asiye Kumru yer aldı. Panele akademisyenler ve lisansüstü öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Mehlika Kocabaş Akay moderatörlüğünde düzenlenen panelde Araştırma Destek Programları Başkanlığı projelerinde izleyici hakemlerin dikkat ettiği konulardan bahsedildi. Panelistler, TÜBİTAK projelerine başvuru koşulları, başvuruda dikkat edilmesi gereken noktalar, projede uygulanacak yöntem ve araştırma teknikleri, proje değerlendirme sürecinin nasıl işlediği ve proje değerlendirme kriterleri gibi konulardan bahsettiler.

Write a Reply or Comment