TTO ile İşbirliği Yapan Teklas Kauçuk A.Ş. Ödül Aldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen İnovaLİG Ödül Töreni’nde 5 ayrı kategoride 5 Aralık 2015’te şampiyonlar ödüllendirildi. Teklas Kauçuk San. Ve Tic. A.Ş. İnovasyon Sonuçları ile 1. Lik ödülüne layık görülmüştür.

Teklas Teşvik Uygulamaları Uzmanı Betül Kalp konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yapmıştır:

Biliyoruz ki İnovasyon,stratejik yaratıcılığın sınır tanımaz halidir.Değer yaratmak ve karlılık inovasyonun çıktılarındandır ve sonuç için İnovasyona inanmak ve çıktılarını sabırla beklemek gerekir.

Global arenada ayakta kalabilmek için Ar-Ge ve İnovasyona dayalı, ileri teknoloji ürünü, çevre dostu ve rekabetçi ürünlerin üretilmesi ve tüm süreçlerin bu eksende yenilikçi bir yaklaşımla sürekli iyileştirilmesi gereklidir.

Teklas şirketi olarak 43 yıldır bunun önemine inandık ve bunu en önemli stratejilerimizden saydık. Bu doğrultuda müşterilerimizi, tedarikçilerimizi, geliştirme ortaklarımızı ve özellikle Üniversitelerimizi müşterek hedeflerimize ulaşmamızda, her zaman stratejik ortaklarımız olarak gördük. Son yıllarda bu amaçla Kocaeli Üniversitesi ile de Üniversite Sanayi işbirliği kapsamına ortak projeler yürütüyor ve Üniversitenin son sınıfında okuyan öğrencileri, İnovasyon stratejimizin bir parçası olarak, uzun dönem stajyer olarak istihdam edip ilerde oluşabilecek açık pozisyonlarımız için, inovasyon kültürümüze uygun adaylar olarak yetiştiriyoruz. Bu çabalarımızın meyvelerini aldıkça harcadığımız yoğun mesaiye değdiğini görüp hem şirketimiz hem de Türkiye adına gurur duyuyoruz.

Write a Reply or Comment